
Vi søker redaktør
Forlaget Press er i vekst. Vi søker en forlagsredaktør som kan hjelpe oss til å bli enda bedre i årene som kommer.
Forlaget Press lager kvalitetsbøker med særlig vekt på oversatt skjønnlitteratur og sakprosa, norsk sakprosa og kunst- og praktbøker. Forlaget holder til i Kongens gate på hjørnet av Bankplassen i Oslo og har i dag 9 ansatte.
Arbeidsoppgaver
Som redaktør i Forlaget Press vil du arbeide med alle deler av utgivelseslisten, fra kokebøker og oppdragspublisering til oversatte romaner og sakprosa. Redaksjonen samarbeider tett om utviklingen av utgivelsesprofilen, og også om det løpende arbeidet med å lese og vurdere manus for utgivelse. Redaktøren fungerer som prosjektleder for egne bokprosjekter, og har ansvar for oppfølging av prosessen fra dialog med forfatter eller oppdragsgiver via redaksjonell bearbeiding frem til design og trykk. Redaktøren samarbeider nært med forlagets markedsavdeling om formidling av det ferdige bokprosjektet til presse og offentlighet.
Egenskaper
Vi søker en person som er initiativrik, selvstendig og kunnskapsrik, og som er god til å lese og skrive og lytte. Egen skriveerfaring og allmenn redaksjonell erfaring er ønskelig, og kjennskap til bokbransjen er en fordel. Men det er evnen og viljen til å bli en god redaktør for Forlaget Press som er avgjørende. Potensial vil bli vektlagt like mye som erfaring.
Vi tilbyr
Du vil få mulighet til å arbeide i et krevende og levende miljø og videreutvikle profilen til et av landets mest spennende forlag. Vi tilbyr fast stilling med 6 måneders prøvetid. Lønn etter avtale.
Søknadsinformasjon
Kortfattet skriftlig søknad med CV sendes pr post eller e-post.
Postadresse: Forlaget Press, Kongens gate 2, 0153 Oslo
Epost: forlag@fpress.no
For spørsmål, kontakt: Håkon Harket, forlagssjef, tlf: 22 82 32 41
Søknadsfrist: 5. mars 2013
Abonner på nyhetsbrev
fra Forlaget Press
21/05/2013
Vi inviterer til ryddesalg fredag 24. mai
Les mer
15/05/2013
Keiseren over alle sykdommer får flotte anmeldelser
Les mer
15/05/2013
Judith Schalansky til Litteraturhuset
Les mer
02/05/2013
Ny redaktør i Forlaget Press
Les mer
25/04/2013
Prestisjetung pris til Javier Marías
Les mer
Neste 5